Dálniční známka Rakousko

2. července 2014 v 17:11
Použití dálniční známky v Rakousku je dosti podobné systému použití dálničních známek v České republice, ovšem existuje pár výjimek. Ti co v Čechách nadávají na cenu dálniční známky, budou v Rakousku asi brečet. Dálniční známka je v Rakousku ještě dražší než u nás. Úseky a silnice kde je nutné použít dálniční známku se v Rakousku dobře proplétají, díky tomu je člověk trochu nucen použít právě tyto silnice, díky geografickým proporcím Rakouska je použití dálnic a zpoplatněných silnic rozhodně rychlejší, než jízda mimo ně, délka cesty Rakouskem se může klidně i zdvojnásobit, za to může především hornatý terén v kombinaci se složitými městy.

Změny v používání dálniční známky v Rakousku

V Rakousku musejí dálniční známku používat i motocykly, to je asi největší rozdíl oproti České republice, ovšem cena dálniční známky pro motocykly je poloviční. Další rozdíl najdeme v nutnosti platit dodatečné mýtné. V některých úsecích, tunelech případně mostech, které jsou finančně náročné, si naši Rakouští sousedé nechávají krom nutnosti platit dálniční známku ještě nutnost platit dodatečné mýtné. Tady pár nejpoužívanějších úseků s nutnosti platit dodatečné mýto.
A 9 - Spital/Pyhrn - Ardning
A 9 - St. Michael - Übelbach
A 10 - Flachau - Rennweg'
A 11 - St. Jakob - national border
A 13 - Innsbruck - Brenner

Ceny dálniční známky v Rakousku

Rakousko má dražší dálniční známky než my, a také rozdílné varianty období použití dálničních známek. V Rakousku najdeme stejně jako u nás desetidenní variantu dálniční známky, která stojí v přepočtu asi 235Kč, dále je v nabídce dvouměsíční varianta, za cenu cca680 Kč a poté roční varianta, která platí od 1. prosince do 31. ledna, tedy stejně jako u nás. Roční dálniční známka je v Rakousku o dost dražší než v ČR, cena roční dálniční známky v Rakousku je v přepočtu asi 2270Kč.


Kde koupit dálniční známku v Rakousku?


Místa kde můžete dálniční známku v Rakousku koupit, jsou dost podobná těm, kde hledáte dálniční známku u nás. Rakouské dálniční známky koupíte například v směnárnách u hranic, pobočky Cash Point a samozřejmě také benzínové pumpy, ani jiná místa nejsou výjimkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama